סוכות במרכז המבקרים עוז בנגב

ללא עלות, ברישום מראש

הביקור במרכז המבקרים כולל סיור מודרך באזור.

הבמ"ה שלכם – מים, ביטחון והתיישבות בצפון הנגב

נתחיל את סיורנו ב'עוז בנגב' – מרכז המבקרים בקיבוץ נחל עוז – היאחזות הנח"ל הראשונה בישראל, הקיבוץ המתמודד עם הבלתי אפשרי בזכות הרוח והעוז של תושביו. לאחר כיבוד קל, נבקר בתערוכה "נחל עוז בצבעים" ונצפה בסרטון על נחל עוז. נצא לתצפית מיוחדת בעמדה הקדמית, שם נשמע סקירה היסטורית וביטחונית מרתקת על האזור.

ניסע ברכבים הפרטיים דרך השדות של נחל עוז, שם נתוודע לחקלאות המתקדמת ונשמע איך הפך האזור לאסם התבואה של מדינת ישראל, ונמשיך לאתר 'החץ השחור' – אתר הנצחה מרשים לפעולות התגמול של חטיבת הצנחנים בשנות החמישים, ביניהן מבצע חץ שחור, שם נערוך תצפית ונשוחח על ההתיישבות באזור מאז ועד היום.

את ביקורנו נסיים במצפור ע"ש אסף סיבוני, לוחם צה"ל בן קיבוץ ניר-עם הסמוך, שנהרג באסון המסוקים. מכאן נצפה על צפון רצועת עזה ועל מאגר מי השפד"ן, נשוחח על אתגרי הביטחון והמים של האזור ונשמע את סיפור הובלת המים לנגב שהפך אותו לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

היכן נפגשים? עוז בנגב – קיבוץ נחל עוז

מתי? ימים רביעי, חמישי, שישי, שבת וראשון, חול המועד סוכות 22/9, 23/9, 24/9, 25/9, 26/9, ימי שישי ושבת באוקטובר 1/10, 2/10, 8/10, 9/10, 15/10, 16/10, 22/10, 23/10, 29/10, 30/10, בבין השעות 10:00-13:00

משך הפעילות: כשלוש שעות

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים, מונגש בחלקו הגדול. הסיור ברכבים פרטיים.

מה להביא? מים, כובע, נעליים נוחות להליכה.

מה עוד במרכז המבקרים 'עוז בנגב'?

תצוגה של התערוכה "נחל עוז בצבעים", צפייה בסרטון באורך כרבע שעה. סרטון מרתק ומרגש, שעיקרו שילוב סיפור היישוב עם המורשת החקלאית של הנגב המערבי עם מסר אופטימי – כמו שתפוחי האדמה נאחזים ופורחים בחולות הנגב המערבי – כך גם תושבי האזור וקיבוץ נחל עוז.

וביקור בעמדה הקדמית של קיבוץ נחל עוז לסקירה ביטחונית מרתקת.

הביקור כולל שתייה חמה ועוגה. כמו כן, לרשות המבקרים הוקמה סוכה ברחבת מרכז המבקרים.

וכל זאת ללא עלות, מותנה בהרשמה מראש

העלות למבקר (מעל גיל 5) שהגיע ללא רישום מראש הינה 30 ש"ח.